Ilmoittautuminen TAAY:n 100+1-vuotisjuhliin käynnistynyt

14.9.2021

Viime vuodelta siirtyneet yhdistyksen 100-vuotisjuhlat järjestetään perjantaina 22.10. Päiväseminaari klo 13-15 järjestetään etäyhteyksin ja iltajuhla klo 17 alkaen Helsingin Kaapelitehtaalla

Juhlatapahtuma koostuu päiväseminaarista ja iltajuhlasta. Päiväseminaari järjestetään etäyhteyksin klo 13-15. Tilaisuus välitetään internetin kautta (rajoittamaton osallistujamäärä). Päivätilaisuuteen ilmoittautuneille lähetetään erikseen linkki tapahtumaan.

 

Illalla juhlat jatkuvat Kaapelitehtaalla päivällisen ja muun ohjelman merkeissä klo 17 alkaen. Iltatilaisuuteen mahtuu 60 henkilöä. Iltatapahtuma toteutuu, mikäli ilmoittautuneita on vähintään 30.

 

Sitova ilmoittautuminen on alkanut yhdistyksen internet-sivujen www.taay.fi etusivulla olevan lomakkeen kautta ja päättyy 3.10.

 

Yhdistys tarjoaa ruokailun lisäksi pääkaupunkiseudun ulkopuolelta saapuville jäsenille kohtuulliset matkakulut sekä yhden yön yöpymiskulut 50 euroon asti kuitteja vastaan. Kannattaa siis tulla kauempaakin. Yhdistys on myös neuvotellut 10 prosentin alennuksen hotelliyöpymisestä Hotelli Helkan päivän hinnasta. Lisätietoja sihteeriltä sähköpostitse sihteeri@taay.fi.

 

Tapahtuma halutaan järjestää turvallisesti. Tilaisuuksissa noudatetaan viranomaisohjeita. Yhdistys seuraa COVID19-epidemiatilanteen kehittymistä ja viestii tarvittaessa sen vaikutuksista tapahtuman toteuttamiseen.

 

Yhdistyksen jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita juhlimaan toisella sadalla olevaa, mutta silti ajassa kiinni olevaa yhdistystämme!